piątek, 25 lipca 2014

Moja szara opinia na temat Szarego :P

Uwaga,uwaga,czy jest ktoś,kto nie obejrzał wczoraj zwiastunu do Greya? Jest,seriously? Ciężko mi uwierzyć jakoś :) 
I ja obejrzałam. I takie oto wysnuwam wnioski:

1. Z fatalnej książki ciężko zrobić nieciężkiego gniota. Nie rozumiem,nie kumam,nie umiem i i nie chcę skumać zachwytu tym harlekinem. Książka jest tak banalna,tak zła i tak źle napisana,że to się w głowie nie mieści. Teksty jak z listów 14-letnich czytelniczek do Bravo Girl. I nie chodzi o to,że historia jest trywialna-sam zamysł był mega. Chodzi o to,że wewnętrzna bogini to żenuuuua,a w wielu zdaniach autorki podmiot dyma orzeczenie,jak to kiedyś napisała Olka Radomska. No nie umie kobita zdania sklecić,a miliony na sexie zrobiła. 

2.Co mnie samą zadziwia śmiem twierdzić,że film może być lepszy od książki,co się niezmiernie rzadko zdarza( to się zdarza w ogóle?).

3. Aktorka-średnio pasuje,ale mało mnie obchodzi.Melą była Anastazja,wzięli melowatą dziewuszkę. Ale wyobrażałam sobie ją ładniejszą jednak.

4. Aktor-z wyglądu nieporozumienie. Może się bujnie w filmie i zaskoczy,ale tak ma  wyglądać Christian Grey? Tak ma wyglądać SZARY zboczuch ? A gdzie kurwiki w oczach? Gdzie takie inteligentne bandyctwo wymalowane na twarzy? Gdzie nonszalancja,która aż biła od SZAREGO? Gdzie Ryan Gosling ,ja się pytam????:D

5. Wydaje mi się,że skopią to,że nie pokażą za wiele i większość ludzi powie " pinć dych w błoto" ( tych ,którzy pójdą do kina). Więc ja do kina nie pójdę,bom skąpa na takie bzdety( wole se kupić czekoladę i zeżreć :P),ale obejrzeć obejrzę,a co.

6. Zastanawia mnie skąd ten caly fejm,ten sukces i te ochy i achy ,ta wielomilionowa sprzedaż. Ja książkę pożyczyłam od koleżanki,'przeleciałam' w jedną noc,oddałam i nie chciałam więcej. Nie zostawiłabym w księgarni 39 zł za tę sex-opowiastkę , kiedy w to miejsce mogłabym mieć genialny kryminał w postaci którejś części "Millenium" genialnego Larssona z genialną Lisbeth Salander. 
To kolejny dowód na to,że największe pieniądze można zrobić na gołej dupie ;)

7.Czy mamy aż tak nudne i smutne życie sexualne żeby zachwycać się wiązaniem,przemocą i czerwonym roomem z porno-zabawkami? Wiem,ze ludzie mają różne fetysze ,ale czy w sexie nie chodzi czasem o intymność,o subtelność,o czułość? Czy aby komuś pokazać ,ze go kochasz musisz mu najpierw przywalić w dupsko z całej siły? Czy aby dać dowód oddania musisz zgodzić się na coś czego nie chcesz? 

Szary miał zrytą banię,taka jest prawda. I nie chciałabyś go,razem z jego mega przystojnym wyglądem ,mega 6-pakiem na brzuchu i mega gadżetami erotycznymi. Bynajmniej ja bym nie chciała.Wolę swoją SZARĄ rzeczywistość ;)Może to nie temat na bloga parentingowego,ale to w końcu mój blog,a że mój blog- domem moim to mogę se co chcę i nikt mi nie zabroni! :)

2 komentarze:

 1. ja nie kupiłam Greya, pożyczyłam od znajomej bo bałam się że kase wyrzuce w błoto.
  Powiem tak jak dla mnie jest srednia książka, ale taka odskocznia od kryminałów, przygodowych i innych.
  Teraz czytam drugi tom i wiele wyjaśnia z pierwszej cześci.
  Fakt jest szary walnięty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak sobie jeszcze pomyślałam, że dużo lepsza byłaby gdyby była pisana z perspektywy Szarego, on raczej nie miał wewnętrznej bogini ;)

  OdpowiedzUsuń